CYBERWOJNA ?

Kompleksowa obsługa informatyczna firm, Outsourcing IT, Administracja sieci, Systemy ERP Macrologic Xpertis MERIT, Marketing internetowy

CYBERWOJNA ?

W ostatnim cyberataku nie chodzi o pieniądze, chodzi o globalną politykę!

27 czerwca br. media obiegła informacja o zmasowanym cyberataku z wykorzystaniem zagrożenia znanego jako Petya (wykrywanym przez ESET jako Win32/Diskcoder.C Trojan). Atak uderzył w firmy i instytucje na całym świecie, w szczególności jednak na Ukrainie. Klienci ESET pozostali jednak bezpieczni. Zarówno programy ESET dla firm, jak i te dla użytkowników indywidualnych, chroniły i chronią przed zagrożeniem Petya.

Według Antona Cherepanova z ESET, ostatni cyberatak był jednym z serii złośliwych działań, precyzyjnie wymierzonych w instytucje i firmy na Ukrainie. Za atakiem stoi tajemnicza grupa hakerów, o której nie wiadomo z jakiego kraju pochodzi i kto wydaje jej polecenia. To na co zwraca wyjątkowo mocno uwagę Cherepanov jest fakt, że działania cyberprzestępców nie są motywowane finansowo. Ich głównym celem była całkowita destrukcja obranych celów na Ukrainie.

pełna informacja na stronie : eset.pl 

Tags: , ,